نجات جان بیمار 40 ساله در حالت ایست قلبی-تنفسی با تلاش‌های کادر درمان بیمارستان خورموج

7 امرداد 1402
رئیس بیمارستان زینبیه (س) خورموج گفت: جوانی 40 ساله که در اورژانس بیمارستان به‌طور ناگهانی دچار ایست قلبی-تنفسی شده بود به یاری خدا و با تلاش کادر درمان زندگی دوباره‌ای گرفت.

دکتر علی بهنام مجرد در خصوص وضعیت بیمار در هنگام ورود به اورژانس بیمارستان بیان داشت: ساعت 11:05 صبح بیمار آقای ۴۰ ساله که با شکایت درد قفسه سینه و تنگی نفس بدون سابقه بیماری به اورژانس بیمارستان مراجعه کرده بود که بعد از بررسی شرایط عمومی بیمار در واحد تریاژ، فوراً بستری شد و به محض استقرار در این بخش دچار بی‌نظمی خطرناک ضربان قلب V.F (فیبریلاسیون بطنی) که خطرناک‌ترین بی‌نظمی ضربان قلب است شد.
وی ادامه داد: در پی این اتفاق بیمار دچار کاهش سطح هوشیاری و فقدان ضربان قلب گردید که بلافاصله کد احیاء قلبی-تنفسی بیمارستان برای بیمار فعال و تیم احیاء CPR به همراه متخصصین بیهوشی و قلب و عروق بیمارستان با سرعت بر بالین بیمار حاضر گردیده و عملیات احیاء شروع شد و پس از ۱۵ دقیقه ضربان قلبی بیمار نرمال و به بخش ویژه منتقل گردید.
دکتر بهنام مجرد اظهار داشت: ۳ ساعت پس از هماهنگی لازم بیمار جهت ادامه مراحل درمان و اقدامات پیشرفته با هوشیاری کامل و علائم حیاتی پایدار، جهت انجام آنژیوگرافی با آمبولانس ۱۱۵ به بیمارستان قلب بوشهر اعزام شد و بیمار با حال مساعد به بخش اورژانس بیمارستان قلب تحویل داده شد.
رییس بیمارستان زینبیه (س) خورموج بیان داشت: طی سه‌ماهه اول سال جاری، تعداد 42 احیاء قلبی-تنفسی CPR در این مرکز انجام گرفته که از این تعداد 10 مورد (8/23 درصد) CPR موفق توسط کادر پرتلاش و زحمتکش بیمارستان ثبت گردیده است.


انتهای پیام/ ه.ح ۴۰۵۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    نجات.بیمار     احیا.موفق     دکتر.علی.بهنام‌مجرد     بیمارستان.زینبیه     شهرستان.دشتی    
   

تاریخ بروز رسانی:   27 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >