بازگشت به زندگی 3 بیمار پس از ایست قلبی در بیمارستان زینبیه(س)

2 بهمن 1397
3 احیاء موفق قلبی-ریوی در بیمارستان زینبیه (س) انجام شد.

در یک شیفت کاری شلوغ و پر استرس بیمارستان 3 بیمار که دچار ایست قلبی - تنفسی شده بودند با تلاش و پشتکار گروه CPR به همراه پزشکان در آن شیفت احیاء شدند و به زندگی برگشتند.
سوپروایزر شیفت «خدیجه عبدالشاهی» اظهار کرد:  در ساعات اولیه شیفت که هنوز کامل پرسنل صبح کار شیفت رو به عصر کارها تحویل نداده بودند بیمار جوان 20 ساله که به دنبال تصادف دچار کاهش سطح هوشیاری شده و ارست قلبی-تنفسی داده بود به اورژانس آورده ،ابتدا  گروه احیاء صبح کار در کمترین زمان بالای سر بیمار حاضر و کار خود را شروع کرده و با کمک پرسنل عصر کار ادامه یافت و پس از 15 دقیقه ماساژ فعالیت قلب و پس از تنفس مصنوعی برگشت .
وی گفت : بیماری که در بخش ICU بستری و برای انجام دیالیز به بخش دیالیز منتقل شده بود در آنجا دچار ایست قلبی –تنفسی شد، این دومین کدی بود که در اواسط شیفت از سمت بخش دیالیز اعلام شد و گروه احیاء بلافاصله بر بالین بیمار حاضر و شروع به انجام عملیات احیاء شدند این بارهم پس از 20 دقیقه ریتم قلبی برگشت و احیاء موفقیت آمیز بود.
وی افزود: در ساعات پایانی شیفت نیز بیماری 50 ساله که در حین ورزش کردن دچار ایست قلبی-تنفسی شده بود با آمبولانس 115 به اورژانس بیمارستان آورده و کد احیاء اعلام گردید، این بیمار نیز بعد از 15 دقیقه ماساژ و دو نوبت شوک ریت بیمار برگشت و بیمار به بخش CCU منقل شد.
گفتنی است دو بیمار تصادفی و قلبی که در حین ورزش دچار ایست قلبی شده بود پس از ثابت ماندن علائم حیاتی و بهبود نسبی جهت تکمیل درمان به مرکز استان اعزام شدند.
انتهای پیام/ه.ح-4050
 


کلمات کلیدی:
احیاء.موفق     بیمارستان.زینبیه    

تاریخ بروز رسانی:   2 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >