بخش رادیولوژی

1395/3/7 0:0
معرفی بخش رادیولوژی و شرح وظایف آن

همزمان با راه اندازی هربیمارستانی راه اندازی بخش های پاراکلینیکی نظیر رادیولوژی جزء لاینفک  آن به شمار می رود.بخش رادیولوژی همانند دیگر بخش های پاراکلینیکی نقش مهمی درتشخیص بیماری های مختلف دارند و به عنوان بازوان اصلی هرمجموعه درمانی به شمار می روند.
اهمیت علم رادیولوژی و نقش به سزای آن در درمان بیماری ها هنگامی مشخص شد که به هنگام کشف اشعه ایکس انقلاب عظیمی در علم پزشکی رخ داد.وبا ورود اشعه ایکس به چرخه درمان سیر پیشرفت و درمان بیماری ها شتاب بیشتری به خود گرفت.و پیدایش دستگاه های نظیر رادیولوژی ساده، پانورکس ( OPG ) ، ماموگرافی ، آنژیوگرافی ، سنگ شکن پزشکی ، سی تی اسکن و دیگر مواردنمونه های از نشانه های حضور موثرعلم رادیولوژی و اشعه ایکس در فرایند درمان می باشد.
بخش رادیولوژی بیمارستان زینبیه خورموج همزمان با افتتاح ساختمان جدید آن در سال 1376 با استقرار دو دستگاه رادیوگرافی ثابت آنالوگ وبا حداقل نیروی پرتو کار کار خود را در ارائه خدمات تصویربرداری وتشخیصی شروع نمود.این خدمات با استقرار دستگاه سونوگرافی در ابتدای دهه هشتاد توسعه وشتاب بیشتری به خود گرفت . دغدغه افزایش دستگاه های رادیولوژی و به طبع توسعه خدمات تصویر برداری منجر به افتتاح و راه اندازی دستگاه آنالوگ رادیوگرافی پانورکس ( OPG ) در تاریخ 1387/09/10 گردید .
در ادامه روند کاروفعالیت بیمارستان و با روی کار آمدن نسل های جدید دستگاه های رادیولوژی که تحت عنوان دیجیتال نامگذاری شده بودند و به منظور نوسازی دستگاه های قدیمی و افزایش سطح کمی وکیفی خدمات ارائه شده به بیماران این مرکز نیز تصمیم به نوسازی وتعویض دسگاه های قدیمی وجایگزینی آن با دستگاه های جدید ودیجیتال گرفت.و ابتدای دهه نود سرآغاز این تغییربود.دستگاه هایی نظیر رادیوگرافی دیجیتال ثابت ، OPG دیجیتال ، سونوگرافی کالر داپلر ومهمتر از همه استقرارونصب دستگاه سی تی اسکن بود.
انجام خدمات سونوگرافی جدید و به طبع آن راه اندازی سیستم نوبت دهی تلفنی برای آن توانسته است نقش مهمی در افزایش میزان رضایت مندی بیماران عزیز ایفا کند.به طوری که اکنون این خدمات در دوشیفت صبح و بعد ازظهربجزء روزهای تعطیل برای بیماران سرپایی انجام می گیرد .


تاریخ بروز رسانی:   7 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۲

 


چاپ | ارسال به ايميل
< >